Harry Potter – fascynujący świat magii

Seria książek o przygodach młodego czarodzieja to propozycja dla dzieci i dorosłych. Cykl powieści o Harrym wciąga od 1 tomu, z każdą kolejną częścią coraz bardziej wciągając czytelnika w świat magii, tajemnic i walki dobra ze złem.

Harry Potter – książki o magicznej sile przyjaźni

Seria o Harrym Potterze to doskonała propozycja dla wszystkich młodych czytelników, książki te nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale też uczą wielu przydatnych w życiu rzeczy. Harry Potter (https://www.taniaksiazka.pl/seria/harry-potter) to cykl pokazujący, jak odróżnić dobro od zła, dlaczego warto mieć w życiu swój własny system wartości moralnych i kierować się nimi oraz, jak ważna dla człowieka jest przyjaźń i lojalność wobec bliskich. Miłość, przyjaźń, szacunek do starszych poświęcenie dla bliskich to wszystko można znaleźć na kartach powieści, która może stać się nie tylko źródłem rozrywki na wiele miesięcy, ale też ważną życiową lekcją.

Książki dla dzieci i dorosłych – Harry Potter

Przygodę z Harrym Potterem rozpoczynamy w momencie, gdy czarodziej ma 11 lat. Z każdym tomem seria staje się coraz dojrzalsza i poważniejsza, nie znaczy to jednak, że nie jest przeznaczona dla młodych czytelników. Wciągająca fabuła, wiele akcji, tajemnice i sekrety ciągnące się przez cały cykl to, największe atuty powieści. Wielką zaletą serii jest również jej niezwykły klimat. Niezwykle obrazowe opisy wiatru uderzającego w okna sypialni, śniegu zalegającego na szkolnych błoniach i dzikich ścieżek w Zakazanym Lesie sprawiają, że czytelnik ma wrażenie, jakby sam spacerował tajemniczym korytarzem Hogwartu lub szedł w odwiedziny do chatki Hagrida – pół olbrzyma. Tak, pół olbrzyma! W powieściach o Harrym Potterze nie jest to wcale najdziwniejsza postać. Śledząc losy młodego czarodzieja, poznamy jeszcze gobliny, skrzaty domowe… a nawet smoki.

Czy Harry pokona Voldemorta?

Od pierwszej książki z serii o Harrym czytelnik może zastanawiać się, czy czarodziejowi uda się pokonać swojego wroga Lorda Voldemorta – największego czarnoksiężnika wszech czasów. Czy szala zwycięstwa przechyli się na stronę dobra, czy zła? Lord Voldemort nie umarł, jak powszechnie sądzono, pojawi się jeszcze nie raz i próbował będzie, zapanować nad światem czarodziejów. Kto może go pokonać, wielki Dumbledore? Czy młody i jeszcze niedoświadczony, ale posiadający tajemniczą moc Harry? Rozwiązanie tej i wielu innych zagadek, czytelnik znajdzie, zagłębiając się coraz dalej w losy Harry’ego i jego przyjaciół. Poznaj niezwykły świat magii, niezwykłych stworzeń i tajemniczych roślin, sięgając po serię o Harrym Potterze.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com